Arhitektuurne lahendus

 

Arhitektuurne kontseptsioon

Ala asub kõige lähemas Tallinna kesklinna mõjupiirkonnas. Projekteeritud honed on oma laadilt sarnased kuid erinevad nii väliselt kui mahult. Hooned on taotluslikult heleda-kreemika tonaalsusega. Vähesed fassaadis paiknevad puitelemendid on tasakaalustuseks fassaadide heledale koloriidile. Hooned on liigendatud nii plaaniliselt kui vertikaalselt. Liigendatus on tuletatud sisemisest funktsionaalsusest. Tohu 1 ja 3 on energiasäästlikud, B-energiaklassi korterelamud. Igas korteris on autonoomne kõrge kasuteguriga soojusvahetiga sundventilatsioon.

 

Mahuline lahendus

Mahuline lahendus Hooned on kolmekorruselised, osaliselt kõrge sokliga ja 0-kaldelise lamekatusega. Elamud moodustavad kaks justkui nurkapidi lõikuvat erikõrguselist ja eri tasapinnal paiknevat mahtu. Elamute korterit koonduvad ümber keskosas paiknevate trepikodade. Trepikodade katuslagedesse on paigaldatud valguskuplid. Valguskupli all paikneb kuni esimese korruseni ulatuv õhuruum-valgusšaht. Ligikaudu pooled korteritest on varustatud konsoolsete rõdudega.

 

 

Plaanilahendus

Plaanilahendus on võimalikult funktsionaalne ja kompaktne ning kujundatud sellisena, et ka siseruumides viibides oleks elanikel võimalik nautida asukoha looduslikke eeliseid (akende suurus, kuju ja paigutus,). Korterite kujundamisel on silmas peetud kaasaegset põhjamaist elustandardit. Elamutes on projekteeritud a`10 korterit.
Korterite siseplaneeringul on arvestatud magamistsooni eraldatust köögist ja elutoast. Elutoad on elamus projekteeritud hoone nurkadesse ja varustatud enamjaolt kahe aknaga. Olulist rõhku on pandud peale korterisse sisenemist avanevale vaatele: elutoa vastasseinas asuv aken, köögi vastasseinas asuv aken.
Valdav osa kortereid on varustatud rõdudega. Elamute soklikorrustele on ette nähtud säilitusboksid elanikele ja tehnilised ruumid, jalgrataste hoidmine on ettenähtud säilitusboksides.

Aknad ja välisuksed

Hoonele paigaldada aknaplokid soojapidavusega vähemalt 0,9 W/m²K. Akende avatavad ja mitteavatavad osad on määratud tööprojektiga. Aknakonstruktsioonis on kasutatud kolmekordset klaaspaketti sisemise pehmekattelise selektiivklaasiga. Projekteeritud on PVC profiilidest- aknad (aknaraamid).  Aknaraami välisosad on vastavalt kujundusele tume-hallid. Aknaraami siseosa viimistlus on valge PVC pind.

 

Siseseinad

Sisemised vaheseinad on kipsplaat – teraskarkass konstruktsioonis. Vaheseinte paksused on 95, 105 mm. Sõltuvalt asukohast on terasroov kaetud kas ühekihiliselt või kahekihiliselt kipsplaatidega. Korruseid läbivate kommunikatsioonišahtide seined on laotud 100mm paksuselt gaasbetoonplokkidest (REI 60). Vaheseinte täpsed tüübid on määratud tööjoonistega. Korteritevahelised ja korterite ja trepikojavahelised siseseinad on kandekonstruktsiooni osad, mis on ehitatud monteeritavatest raudbetoonpaneelidest.
Säilitusboksid on eraldatud üksteisest terasraamidele kinnitatud ja –pingutatud terasvõrkkonstruktsioonis.
 

Mürakaitse

Korterite vahelagede õhumüra isolatsiooni indeks R'w > = 55 dB.
Korterite vahelagede löögimüra taseme indeks L'nw <= 58 dB.
Korteritevaheliste seinte õhumüra isolatsiooni indeks R'w > = 55 dB.
Korteri tubadevaheliste seinte õhumüra isolatsiooni indeks R'w > = 43 dB.
Tubade ja vannitoa vaheliste seinte õhumüra isolatsiooni indeks R'w > = 47 dB.
Korteriukse õhumüra isolatsiooni indeks R'w > = 32 dB.

 

Seinapinnad

Betoonpinnad korterites ja trepikodades on tasandatud, pahdeldatud, lihvitud siledaks ja värvitud. Värvitavad müüritavad pinnad korteris on tasandatud sama siledaks kui kipsplaatseinad. Köögis, majandusruumides ja panipaikades on kasutatud kõrgendatud kulumiskindlusega värve. Keraamilise plaadistuse taustaks on kas betoon, müüritis või kipsplaat. Kipsplaadi peale on kantud aurutõkkevõõp, märgades ruumides täiendavalt hüdroisolatsioon veega kokkupuutuvatele pindadele.
Keraamilist plaati on kasutatud korterite märgruumides. Vuukimine kasutatud spetsiaalset märja ruumi vuugisegu, nurkades elastsed silikoonvuugid.


Laepinnad

Lagede betoonvormi pinnad on pahteldatud siledaks ,õõnespaneelide alapinnad värvitud silevärviga. Monoliitsetel laepindadel täidetud augud ja vuugid, kõrvaldatud liigvalu ja kaetud värviga.

 

Põrandapinnad

WC-des ja vannitubades kasutatud keraamilist plaati, esikualale paigaldatud klinkerplaat. Trepikoja põrandamaterjaliks on 30 x 30 cm klinkerplaat. Magamistubades, elutoas, köögis ja sisekoridoris paigaldatud  naturaalne laudparkett (14mm).

 

Sisemine varustatus

Kortereid ei varustata kinnismööbliga. Klient tellib mööbli ise.